sobota, 11 sierpnia 2018

Zaległe relacje z Kaczmarek Electric MTB

Seria maratonów Kaczmarek Electric MTB powoli zbliża się do końca. Ostatnie dwie edycje tego cyklu były ponownie licznie obstawione przez reprezentantów Żar.
W Dziwiszowie, który gościł kolarzy 22 lipca, najlepiej zaprezentował się Marcin Rogowski z Żary Cycling Team. Marcin wystartował na dystansie GIGA, gdzie do pokonania miał blisko 60km górskiej trasy. Należy wspomnieć, że właśnie edycja w Dziwiszowie jest zaliczana do najtrudniejszych w całym cyklu z uwagi na ukształtowanie terenu oraz techniczną rundę.
Marcin na pokonanie królewskiego dystansu potrzebował 3h 45min 15sec i przekroczył metę jako 12. zawodnik Open i jednocześnie wygrał w kategorii M2. Kolejny z reprezentantów Żar na tym dystansie był Arkadiusz Kiełbasa (30. pozycja OPEN i 8. W kat. M3). Należy zaznaczyć, że Arek wykazał się wielkim poświęceniem w pomocy Jarkowi Łazarukowi, który startując na dystansie MEGA, rywalizował w Mistrzostwach Polski Branży Elektrotechnicznej. Jarek na jednym z pierwszych zjazdów zaliczył defekt tylnego koła, a Arek pomógł mu jak najszybciej uporać się ze zmianą dętki. W późniejszej części wyścigu pech powrócił, lecz tym razem z powodu braku dętki Arek oddał swój rower Jarkowi, by ten mógł jechać dalej i walczyć o jak najlepszy wynik. Dzięki temu Jarek ukończył wyścig na 39. Miejscu OPEN, 15. pozycji w kat. M3 oraz 7. lokacie w kat. Branża Elektrotechniczna.
5 sierpnia cykl zagościł w Bolesławcu, gdzie w przeciwieństwie do Dziwiszowa rywalizacja odbywała się na płaskiej rundzie. Noc przed wyścigiem była deszczowa i na trasie nie zabrakło błota oraz licznych głębokich kałuż, które stanowiły w ten gorący dzień bardzo dobrą ochłodę. Na dystansie GIGA wystartował Łukasz Pihulak z Kominy Einstel.pl, który rywalizował w kategorii ELITA. Łukasz ukończył wyścig na 19. Miejscu Open oraz 9. W kat. ELITA.
Na krótszym dystansie MEGA wystartował Krzysztof Grzegorczyk oraz Jarek Łazaruk, który ukończył wyścig na 14. pozycji OPEN, 6. w kat. M3 oraz na pierwszym miejscu podium w kategorii Branży Elektrotechnicznej.   Krzysztof Grzegorczyk zajął miejsce 94 open; M4-29 z czasem 03:04:03