wtorek, 3 lipca 2018

Czeski weekend i nie tylko

W miniony weekend kolarze z Żar walczyli w Czechach w kolejnej edycji Piekła Północy. Tym razem: Kasia, Sylwia i Łukasz wystartowali w maratonie  FOFR CUP na dystansie 30 km. Trasa była dość łatwa technicznie, ale jak na tak krótki dystans miała sporo przewyższenia- 680 m.
Na mecie najszybciej zameldował się Łukasz Pihulak (e-instel.pl), który zajął 6. miejsce open i w kat elita. Wśród kobiet Katarzyna Wolińska (kacper-rowery.com) wywalczyła 3. miejsce, a Sylwia Górna 5.

Kolejnego dnia Łukasz Pihulak zameldował się na starcie w Bedřichov na Pucharze Czech. Wyścig ten miał kategorie UCI C1, a wśród konkurentów były takie nazwiska jak: Kulhavy, Cink, Skarnitzl, Wawak. Łukasz startował z ostatniej linii, przez co musiał przebijać się na początku wyścigu. Nasz zawodnik  ukończył wyścig na 21. miejscu w kat. elita.

Pełne wyniki: [LINK] GALERIA [LINK]

Natomiast po drugiej stronie gór Izerskich w sobotę wystartował BIKE ADVENTURE, 4 dniowy wyścig etapowy, w którym wystartowali Radosław Wujda oraz Marcin Stefański reprezentujący Giant Centrum Rowerowe Żary. W tej chwili czekamy na relację od zawodników.