środa, 20 lipca 2016

Mistrzostwa Polski MTB XCO-Gielniów 2016

Matuesz Pihulak na "Dżampku"
W miniony weekend w Gielniowe w woj. mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski MTB XCO. Trasa przygotowana przez MTB Opoczno Team, gdzie trenował najlepszy kolarz górski, śp. Marek Galiński należy do najtrudniejszych w Polsce. Liczne sekcje techniczne o wymownych nazwach:”Gardło Diabła”, „Rock Garden”, „Dżampik”, „Zemsta Imperatora”, „Syzyf”, „Rubaix”, itp. Znacznie utrudniały jazdę i wymagały od zawodników znakomitych umiejętności technicznych jak i kondycyjnych.

W drugim dniu mistrzostw wystartowali żaranie. Ściganie rozpoczęli mastersi i kategoria cyklosport, gdzie wystartowali: Krzysztof Woliński (kacper-rowery.com) oraz Marcin Dragon (PM Rider Team). Te dwie kategorie miały do pokonania cztery rundy. Krzysztof zajał 18. miejsce, a Marcin Dragon zajął 7. miejsce.

Krzysztof Woliński
W kategorii U23 na starcie stanął Matuesz Pihulak (e-instel.pl)- do pokonania miał 7. rund , zajął 13. miejsce, w kategorii elita do rywalizacji przystąpił Łukasz Pihulak (e-instel.pl), niestety wyścig nie był tak udany jak przed rokiem i nie ukończył wyścigu.
Pełne wyniki: [link]