środa, 16 maja 2018

Piekło Północy

W niedzielę w Czeskiej Kamienicy odbył się drugi wyścig z cyklu Piekło Północy (Peklo Severu), tym razem był to wyścig w formule cross-country i na w tej imprezie nie mogło zabraknąć żaran, którzy specjalizują się tej olimpijskiej odmianie kolarstwa.
Wyścigi z tego cyklu charakteryzują się doskonałą organizacją, trasy sa perfekcyjnie przygotowane, wykorzystują 100% naturalnego terenu. Była to runda cross-country z prawdziwego zdarzenia, a najlepszym dowodem jest to, że w Kamienicy w latach 2004- 2005 odbyły się Puchary Czech, a rok później: Mistrzostwa Czech XCO, gdzie ścigali się m.in.: Jaroslav Kulhavý, Jan Škarnitzl, Ondřej Cink, Zdeněk Štybar. Oczywiście nasza runda była znacznie okrojona, ale nie zmienia to faktu, że była również wymagająca!

Rywalizację rozpoczęły kobiety, do pokonania miał trzy pełne rundy (1,70 km, 70 m przewyższenia).Katarzyna Wolińska (kacper-rowery.com) tuż po starcie jechała na drugiej pozycji i tak też ukończyła wyścig. Sylwia Górna zajęła 6. miejsce, łącznie sklasyfikowano 8. kobiet.

Syliwa Górna, fot. Tomáš Dvořák

Kolejny wyścig to start kategorii masters II mężczyzn, w którym udział wzięli: Krzysztof Woliński  (kacper-rowery.com) oraz Marcin Mądrygał (WNT Polska). Panowie do pokonania mięli 6 rund. Krzysztof i Marcin pokonali 5. rund ostatecznie zajmując 12. i 15. miejsce na 21. zawodników.
Krzysztof Woliński, fot. Tomáš Dvořák

Marcin Mądrygał fot. Tomáš Dvořák

W wyścigu elity do pokonania było 9. rund. W tej kategorii wystartował Łukasz Pihulak (e-instel.pl) i tyle też rund pokonał zajmując świetne, 5. miejsce.