piątek, 17 sierpnia 2018

Svojkovský Pohár Haven 2018

W minioną niedzielę w czeskim Svojkovie odbył się kolejny wyścig z serii Haven MTB Series.
Czeski organizator zadbał o odpowiedni poziom trudności na trasie. Runda była skrócona względem zeszłorocznej edycji, ale za to była bardziej soczysta: nie całe 3 km i 90 m przewyższenia wraz z krętymi ścieżkami, korzeniami, uskokami oraz piachem. Wszystkie odcinki na trasie dawały dużo frajdy zawodnikom. Czeski sposób na sukces: techniczna trasa, wysoki poziom sportowy, super atmosfera, dlatego też nie imprezie nie mogło zabraknąć żaran, którzy podobnie jak rok temu przybyli na zawody w sporym składzie.

O 12:15 wystartowali wspólnie kolarze w kategorii: elita, masters I, II oraz kobiety. Zawodnicy w kategorii elita, masters I mieli do pokonania 5 rund, kobiety oraz masters II mieli do przejechania 4 rundy

W elicie Łukasz Pihulak (Kominy e-instel.pl) zajął 5. miejsce, Marcin Rogowski (Żary Cycling Team) zajął 8. miejsce. W kategorii masters I Arkadiusz Kiełbasa (Żary Cycling Team)  był 3.,  Jarek Łazaruk (Żary Cycling Team)  był 4. W masters II Krzysztof Woliński (kacper-rowery.com) był 8., a kategorii kobiet Kasia Wolińska (kacper-rowery.com) po raz szósty w tym sezonie była na podium zajmując 3. miejsce. Sylwia Górna (kacper-rowery.com) zajęła 5. miejsce.